Okrogla miza »Varovanje morskega okolja«

08.03.2019

Dne 7. marca 2019 je v središču Rotunda v Kopru potekala okrogla miza na temo »Varovanje morskega okolja«, ki jo je organizirala Uprava Republike Slovenije za pomorstvo v sodelovanju s Fakulteto za pomorstvo in promet in Luko Koper d.d. Na okrogli mizi sta kot predstavnika FPP sodelovala dr. Andrej Androjna v vlogi moderatorja in mag. Marko Perkovič s predstavitvijo pregleda ladijskega prometa, sprejetih ukrepov za izboljšanje navtične varnosti in pregledom operativnih onesnaženj na področju severnega Jadranskega morja. Predsednik uprave Luke Koper je predstavil prizadevanja Luke Koper za varovanje morskega okolja, kapitanica Kapitanije iz Pulja pa je udeležence seznanila s primerom izlitja več ton težkega goriva v Raškem zalivu in izzive, s katerimi so se soočili pri odpravljanju posledic onesnaženja morja in obale ob pričetku njihove lanskoletne turistične sezone. Dogodka se je udeležila tudi dekanja FPP, prof. dr. Elen Twrdy.