PRAVNE PODLAGE ZA SOFINANCIRANJE DOKTORSKEGA ŠTUDIJA

PRAVNE PODLAGE ZA SOFINANCIRANJE DOKTORSKEGA ŠTUDIJA

V skladu z Uredbo za sofinanciranje doktorskega študija (Uradni list RS, št. 22, z dne 28. 4. 2017) se sofinanciranje šolnine lahko odobri študentom, ki izpolnjujejo naslednje pogoje:

• so vpisani v 1., 2. ali 3. letnik doktorskega študija in so med študijem redno napredovali v višji letnik;
  • še nimajo pridobljene ravni izobrazbe, ki ustreza ravni izobrazbe, pridobljeni po doktorskih študijskih programih tretje stopnje;
  • iz javnih sredstev nimajo oziroma še niso imeli sofinanciranega študija po študijskih programih za pridobitev doktorata znanosti, četudi doktorskega študija niso končali. Skladno s tem določilom do sofinanciranja NISO upravičeni študenti, ki se po merilih za prehode redno vpišejo v višji letnik v drug doktorski študijski program.
  • Vzporedni študij se ne sofinancira, prav tako do sofinanciranja niso upravičeni študenti, ki so vpisani v dodatno leto.                                                                            ---

Senat UL je na svoji 38. redni seji, 30. 5. 2017, sprejel sklep, s katerim je sprejel merila za izbiro kandidatk in kandidatov za sofinanciranje šolnine na doktorskem študiju:

• za študente 1. letnika: povprečna ocena zaključene izobrazbe najmanj 8,00 (upoštevajo se ocene vseh akreditiranih študijskih obveznosti na do sedaj zaključenih študijskih programih);
  • za študente 2. in 3. letnika: redno napredovanje v vse višje letnike doktorskega študija, pri čemer se za redno napredovanje šteje tudi podaljšanje statusa iz upravičenih razlogov v skladu z zakonom, ki ureja visoko šolstvo, in Statutom UL.