Vabilo k oddaji informativne prijave za projekt: RANLJIVOST NAPREDNIH NAČINOV VOŽNJE (RANNVO).

Spoštovani študentje,

Fakulteta za pomorstvo in promet je bila izbrana na javnem razpisu »Javni razpis Projektno delo z negospodarskim in neprofitnim sektorjem v lokalnem in regionalnem okolju – Študentski inovativni projekti za družbeno korist 2016–2020 za študijski leti 2019/2020 (261. javni razpis).«

Zato vas vabimo, da oddate informativno prijavo za projekt:  RANLJIVOST NAPREDNIH NAČINOV VOŽNJE (RANNVO).

Delovna štirimesečna obveznost za vas študente bo 40 ur/mesec, za kar boste prejeli 6,37 EUR (bruto)/uro.

Posamezen študent lahko po tem javnem razpisu sodeluje ne glede na to, ali je že bil vključen na javnih razpisih Po kreativni poti do znanja 2016–2020 in Študentski inovativni projekti za družbeno korist 2016–2020.

Študentje, ki bodo vključeni v projektno skupino, morajo izpolnjevati naslednje pogoje:

• je vsak v projekt vključen študent v obdobju trajanja projekta vpisan v javno veljavni študijski program v Republiki Sloveniji,
  • ni v delovnem razmerju,
  • ne opravlja samostojne registrirane dejavnosti,
  • ni vpisan v evidenco brezposelnih oseb pri pristojnem organu in
  • ni poslovodna oseba gospodarske družbe ali direktor zasebnega zavoda.

ROK ZA ODDAJO INFORMATIVNIH PRIJAV je petek, 21. februar 2020.

Vašo neobvezujočo prijavo lahko oddate .

2015-09-28 14.30.52-1

RANLJIVOST NAPREDNIH NAČINOV VOŽNJE (RANNVO)

Projekt bo potekal pod mentorstvom dr. Mateja Bažca (UL FPP),  dr. Andreja Šterna (UL FE) in doc. dr. Branka Kavška (UP FAMNIT) v sodelovanju s Slovenskim društvom za inteligentne transportne sisteme.

Prosta mesta za delo na projektu po študijskih programih:

• 2 × Navtika (visokošolski program)

• 1 x Ladijsko strojništvo (visokošolski program)

• 1 × Prometna tehnologija in transportna logistika (visokošolski program)

• 1 × Promet (magistrski program)

• 2 x Računalništvo in informatika (univerzitetni program FAMNIT)

• 1 × Elektrotehnika (magistrski program FE)

Opis projekta

Čeprav je že sama možnost tržne dostopnosti vozil brez voznika, kaj šele začetek njihove rabe, tema nedokončanih razprav, vedno bolj prihajajo v ospredje naprave v prometnih sredstvih in prometni infrastrukturi, ki to možnost povečujejo, obenem pa se tehniki tudi jasneje zavedamo preprek do cilja.  Upoštevaje, da so naprave izpostavljene tudi motnjam, smo med PKP projektom EMSDR zaznavali potencialno nevarno rabo radijskega spektra s stališča varnosti v prometu z motilniki, ki lahko ogrožajo prometne storitve.  V PKP projektu ELCESMOT smo posodobili naprave za zaznavanje potencialno nevarne rabe za delo v laboratoriju (spektralni analizator, UL FE) in za razvojno pedagoško delo (detektor, UL FPP). Med PKP projektom SIGPAPROM smo med drugim od rabe cenenega programirljivega radia (SDR) za zaznavo motenj v kopenskem prešli na sprejem signalov AIS v pomorskem prometu v slovenskem morju in jih demodulirali z lastno programsko kodo od zabeleženja signala do izpisa podatka, ki temelji na učinkovitih matematičnih algoritmih.

Pomembno je, da smo doslej s poenostavitvijo in pocenitvijo terenskega zajema pomembnih podatkov prometa olajšali dostop do nabora kakovostnih lastnih podatkov iz lokalnega okolja ter dopustili možnosti za prehod na spremljanje vseh načinov prometa, saj omejeno prilagodljivim a natančnim sprejemnikom manjka univerzalnost.

Cilji projekta so:

• Vzpostavitev in preizkus začasnega omrežja večih opazovalnih točk signalov AIS, opremljenih s programirljivimi sprejemniki, kar bo lahko postalo zasnova večjega omrežja.

• Podatki, zajeti na cestah in na obali, obdelani rezultati njihove analize, opravljene s pomočjo podatkovnega rudarjenja.

• Seznanitev večjega kroga študentov s sodobnimi metodami pridobivanja informacij iz podatkov, zajetih na terenu.

• Ocenjene posledice ranljivosti opazovanih procesov vožnje in plovbe ter tveganja za nastanek nesreče.

• Izpolnitev dela poslanstva 'rast tehnične kulture in mladih tehniških kadrov'.

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

referat