Prijava za vpis: PRVI PRIJAVNI ROK (prijavni rok še taja!)

********************

V skladu z Zakonom o začasnih ukrepih v zvezi s sodnimi, upravnimi in drugimi javnopravnimi zadevami za obvladovanje širjenja nalezljive bolezni SARS-COV-2 (COVID-19) (ZZUSUDJZ) (Uradni list RS, št. 36/2020) se podaljšajo vsi odprti prijavni roki do prenehanja razlogov za začasne ukrepe, kar ugotovi Vlada RS s sklepom, ki ga objavi v Uradnem listu RS.

Ko bodo znani novi roki, jih bomo objavili na spletni strani.

***************************

Razpis za vpis 2020/2021 za 1. stopnjo; Prijava za vpis: PRVI PRIJAVNI ROK

Prvi prijavni rok traja od 12. februarja do 18. marca 2020.

Prijavo za vpis kandidat odda preko elektronske vloge na spletnem portalu eVŠ.

Vsak kandidat lahko odda samo eno prijavo, in sicer, če se prijavlja:

1. S kvalificiranim digitalnim potrdilom ali z AAI–računom (račun avtentikacijske in avtorizacijske infrastrukture) natisnjenega obrazca po pošti ne pošilja, temveč prijavo za vpis v eVŠ odda do 18. marca 2020. Po pošti mora priporočeno poslati pristojni visokošolski prijavno–informacijski službi tiste priloge k prijavi, ki so zahtevane pod VII. točko razpisa (na prilogi mora biti naveden sklic na številko prijave za vpis).
  2. Z uporabniškim imenom in geslom mora obrazec prijave za vpis poslati elektronsko v eVŠ do 18. marca 2020, nato natisniti, podpisati in ga priporočeno poslati po pošti pristojni visokošolski prijavno–informacijski službi največ dva dni po roku, določenem za pošiljanje obrazca prijave elektronsko v eVŠ. Po pošti mora priporočeno poslati pristojni visokošolski prijavno–informacijski službi tiste priloge k prijavi, ki so zahtevane pod VII. točko razpisa (na prilogi mora biti naveden sklic na številko prijave).

Kot pravočasna se upošteva:

1. prijava, ki je bila izpolnjena in oddana z elektronskim podpisom v eVŠ do 18. marca 2020 in
  2. prijava, ki je bila izpolnjena v eVŠ do 18. marca 2020, natisnjena v istem besedilu, kot je besedilo v zadnjem oddanem obrazcu v eVŠ, podpisana in priporočeno poslana po pošti pristojni visokošolski prijavno–informacijski službi do 20. marca 2020.

Kandidati, ki se prijavljajo brez kvalificiranega digitalnega potrdila ali AAI–računa (z uporabniškim imenom in geslom), pošljejo natisnjen in podpisan obrazec prijave za vpis visokošolskim prijavno–informacijskim službam na naslov, naveden v levem zgornjem kotu natisnjenega obrazca prijave za vpis, in sicer:

• Visokošolska prijavno–informacijska služba, Univerza v Ljubljani, p.p. 524, 1001 Ljubljana, če študijski program, v prijavnem obrazcu napisan na prvem mestu, izvaja visokošolski zavod Univerze v Ljubljani ter javni ali koncesionirani samostojni visokošolski zavod.

Kandidati lahko v prijavi po prednostnem vrstnem redu izberejo največ tri študijske programe, v katere se želijo vpisati in za katere izpolnjujejo oziroma bodo do rokov, objavljenih s tem razpisom, izpolnjevali pogoje za vpis.

Pomemben je vrstni red izbranih študijskih programov, saj bo, pod pogoji, ki so v tem razpisu navedeni v poglavju o izbirnem postopku, kandidat uvrščen v prvega, za katerega bo izpolnil vse pogoje. Kandidati naj zato izberejo le tiste študijske programe, za katere bodo izpolnjevali pogoje za vpis, sicer se želja ne bo upoštevala.

OPOZORILA

Zadnji dan za elektronsko oddajo prijave v eVŠ je 18. marec 2020.

Po 18. marcu 2020 spremembe in odjave posameznih zapisanih študijskih želja niso več mogoče.

Kandidati naj bodo pri izpolnjevanju prijave pozorni, da izpolnjujejo (bodo izpolnjevali) pogoje za vpis v posamezni študijski program. Izberejo naj študijski program, za katerega izpolnjujejo (bodo izpolnjevali) pogoje za vpis, sicer se jim študijska želja ne bo upoštevala!