Vračanje tujih študentov-državljanov tretjih držav

23.05.2020

Spoštovani,

posredujem vam obvestilo MIZŠ, s katerim pozivajo vse visokošolske zavode, da obvestijo svoje študente-državljane tretjih držav, naj se ne vračajo na študij v Slovenijo, dokler zanje veljajo karantenski ukrepi. Trenutno namreč ni mogoče zagotoviti izvajanja karantene za večje število tujih študentov in ministrstvo ne bo dovoljevalo izjem. V kolikor študenti kljub priporočilom želijo potovati, naj skrbno preučijo možnosti vzdolž njihove celotne poti (prehode različnih državnih meja) in pridobijo zadnje uradne  informacije od veleposlaništva Republike Slovenije v njihovi državi. Opozarjajo, da študentski domovi niso primerni za izvajanje karantenskih ukrepov. Vse visokošolske zavode prosijo, da tujim študentom, v kolikor je to mogoče, omogočijo opravljanje obveznosti na daljavo.

Lep pozdrav/ Kind regards,

mag. Maja Slovenc