19. Mednarodno posvetovanje o prometni znanosti – ICTS 2020

21.09.2020

19. Mednarodno posvetovanje o prometni znanosti – ICTS 2020 je potekalo 17. in 18. septembra v prostorih Fakultete za pomorstvo in promet.

Letošnja izvedba posvetovanja je bila zaradi razmer s COVID-19 v marsičem drugačna od vseh preteklih – potekala je v hibridni obliki in pod predpisanimi navodili NIJZ.

Slovenski avtorji so svoje raziskovanje predstavili v živo, avtorji iz tujine, in to iz 11-ih držav, pa preko spleta. Skupno smo tako slišali 66 predstavitev, pri nekaterih slišali tudi zelo zanimive komentarje in dosegli lepe debate, nekateri avtorji pa so se povezali za prihodnje skupno delovanje. Konferenca je še enkrat več poudarila pomen prometa za razvoj družbe in gospodarstva in tudi dala vpogled v raziskovalno širino področja prometa.

Kljub začetni tremi in rahlim težavah, smo konferenco uspešno izpeljali, kar potrjuje pozitivne kritike udeležencev.

Da je bila organizacija manj obremenjena, pa so nam pomagali sponzorji. Poleg Fakultete za pomorstvo in promet, še Slovenske železnice, Luka Koper, TPG Agency, Riko hiše in IS.