Pozdrav brucem 2020 prek spleta

Spoštovani,

vstop v novo študijsko leto bo tokrat drugačen, saj smo tradicionalni dogodek Pozdrav brucem Univerze v Ljubljani v luči ukrepov proti širjenju novega koronavirusa preselili na splet. Ekipa Študentskega sveta Univerze v Ljubljani je vzpostavila posebno spletno stran www.pozdravbrucem.si  in aplikacijo, kjer bodo brucke in bruci največjo in najstarejšo univerzo v Sloveniji spoznali malce drugače.

Spletna stran in aplikacija bosta začeli delovati jutri, 1. oktobra.

Navodila za aplikacijo bodo na voljo na vrhu spletne strani ob njenem zagonu.

Na tematsko razdeljenih zavihkih bodo na voljo ključne informacije o študiju in obštudijskih dejavnostih. Predstavljeno bo delovanje društev in študentskih svetov ter organizacij, na katere se lahko študentke in študenti obrnejo v času študija in se vanje tudi včlanijo.

Bodoče študentke in študente bodo prek video posnetkov nagovorili župan MOL, rektor, dekanje in dekani ter predsednica Študentskega sveta Univerze v Ljubljani (ŠS UL).

Novost so še klepetalnice, ki bodo vzpostavljene za vsako članico posebej, in prek katerih bodo na zastavljena vprašanja bruck in brucev odgovarjali njihovi starejše kolegice in kolegi. Klepetalnice bodo odprte do konca oktobra, ostale vsebine bodo obiskovalcem na voljo skozi celotno študijsko leto in jih bomo dopolnjevali.

Med drugim bomo  z namenom lažjega prehoda na univerzitetni študij v obliki krajših video vsebin ves čas dodajali nasvete in uporabna znanja, značilna za vsako posamezno članico.

Vabljeni k ogledu.