razpis projekta MSCA COFUND EUTOPIA-SIF postdoktorske štipendije 2020/2021

20.10.2020

Obveščamo vas, da je z današnjim dnem, 19.10.2020, odprt prvi razpis projekta MSCA COFUND EUTOPIA-SIF postdoktorske štipendije 2020/2021.

Namenjeno::

• za vse raziskovalce, ki bi bili zainteresirani za prijavo na razpis.
  • za vse raziskovalce/pedagoge, ki bi bili zainteresirani za mentoriranje tujega raziskovalca.

Univerza v Ljubljani (UL) sodeluje v projektu EUTOPIA SIF kot projektni partner in bo v sklopu tega prvega razpisa financirala 2 izkušena tuja raziskovalca, ki se bosta za obdobje dveh (2) let zaposlila na članicah UL. V okviru zaposlitve je predvideno, da se raziskovalcu nudi tudi »sekundiranje« (secondments) in krajše obiske (study visits, tranings) v akademskem in ne-akademskem sektorju.

Spletna stran razpisa:

EUTOPIA-SIF

Odprtje razpisa:

Rok oddaje projektne prijave:

11.1.2021 do 13.00 CET preko spletnega portala - Application portal

Začetek izvajanja projekta:

September 2021

Informacije za prijavitelje:

Guide for Applicants

Prijavitelji (pogoji):

Izkušeni raziskovalci (ER – Experienced Researchers) z doktoratom ali raziskovalci brez doktorata, vendar z najmanj 4 letnimi raziskovalnimi izkušnjami (ni starostne omejitve)

Pravilo mobilnosti: ključna zahteva je fizična mobilnost - pogoj: raziskovalec ni delal ali prebival v državi gostitelja več kot 12 mesecev v zadnjih treh (3) letih pred rokom za oddajo projektne prijave.

Projekt:

»Bottom up« / Vse discipline / Ni v naprej določene teme raziskovalnega projekta, vendar pa je potrebno projektno idejo navezati na eno ali več ključnih raziskovalnih področji programa (key research areas):

• Materials engineering
  • Data & Intelligence
  • Health
  • Sustainability
  • Welfare & Inclusion

Razlogi za prijavo:

MSCA COFUND EUTOPIA-SIF mladim raziskovalcem ponuja odlične pogoje za dvig raziskovalne odličnosti in kariernega razvoja:

• Dvoletna pogodba o zaposlitvi kot Marie Sklodowska-Curie COFUND raziskovalec na eni izmed EUTOPIA univerzi.
  • Popolna akademska svoboda pri izvajanju raziskovalnega projekta.
  • Mednarodna in medsektorska mobilnost preko gostovanj na akademski ali neakademski instituciji in še številni drugi privlačni razlogi.