Prof. dr. Marko Pavliha, prejemnik Zlate plakete UL

30.11.2021

V tednu med ponedeljkom, 29. novembra, in petkom, 3. decembra 21021, poteka že tradicionalni Teden Univerze v Ljubljani. Zaradi slabih epidemioloških razmer, se bo vseh 7 dogodkov tudi letos odvijalo na spletu.

Na slavnostni seji Senata UL, ki je potekala 30. novebra, so podelili najvišja priznanja Univerze v Ljubljani, med njimi tudi Zlato plaketo, ki jo univerza podeljuje za izjemne zasluge pri razvijanju znanstvenega in pedagoškega ustvarjanja in za krepitev ugleda univerze. Med letošnjimi prejemniki je tudi prof. dr. Marko Pavliha.

Zlata plaketa 21

"Prof. dr. Marko Pavliha ima bogate izkušnje iz gospodarstva, odvetništva, politike, akademske in mednarodne sfere. Je plodovit pisec knjig, člankov, razprav in esejev," je med drugim  v kratki obrazložitvi povedal napovedovalec.

Profesor se je na številne prejete čestitke odzval v svojem slogu in topli zahvali dodal še optimistično bodrilo: "V morskem duhu zaplujemo skupaj naprej, s polnimi jadri, kajti delo na naši “alma mater”, najstarejši in najboljši slovenski univerzi, ni “matranje”, marveč poseben privilegij, užitek in poslanstvo

Vivat, crescat, floreat - naj živi, raste in cvete!"