Najodličnejši raziskovalni dosežki Univerze v Ljubljani 2022

27.09.2022

Najodličnejši raziskovalni dosežki Univerze v Ljubljani za leto 2022 bodo v okviru letošnjega Tedna Univerze javnosti predstaviijeni v ponedeljek, 28. 11. 2022.

Posredujete lahko predloge, ki so bili objavljeni od oktobra leta 2021 dalje. Posamezen dosežek naj zajema zaokroženo celoto, ki je predstavljena v enem ali kvečjemu nekaj člankih.

Vsaka članica lahko posreduje do največ tri (3) predloge v združenem Word dokumentu.

V predlogu navedite naslednje podatke/vsebino:

• FAKULTETA/AKADEMIJA
  • NOSILEC/-CI in AVTOR/-JI raziskovalnega oz. razvojnega dosežka (polna imena in priimki, akademski nazivi, e-naslovi)
  • NASLOV in OPIS raziskovalnega oz. razvojnega dosežka v slovenskem jeziku, njegov pomen in argumenti za njegovo uvrstitev v izbor

Opis naj ne presega 1.500 znakov s presledki. Dodana naj bo tudi pripadajoča slika/fotografija visoke resolucije, s podnapisom in avtorjem slike/fotografije. Primere si lahko ogledate v opisih lanskoletnih izbranih dosežkov na povezavi

• Navedba članka ali člankov, kjer je bil dosežek objavljen (upoštevajte pravila citiranja).

Članice prosimo, da predloge za uvrstitev v izbor najodličnejših raziskovalnih dosežkov Univerze v Ljubljani v letu 2022 pošljete najkasneje, 7. oktobra 2022, v Word obliki (vse predloge skupaj) na e-naslov: R-R@uni-lj.si.

O končnem izboru najodličnejših raziskovalnih dosežkov boste članice obveščene pravočasno.

O načinu predstavitve izbranih raziskovalnih dosežkov vas bomo obvestili naknadno. Bodo pa kot vsako leto dosežki predstavljeni še v posebni knjižici, na internetni strani Univerze v Ljubljani in prek sporočila za javnost, ki ga bomo posredovali medijem. Za pripravo predstavitev in knjižice se bomo povezali neposredno z avtorji dosežkov.