Vstop v Slovenijo iz države na rumenem seznamu / Entering Slovenia-erasmus student (police department)

Spoštovani,

za prihod iz države na rumenem seznamu (kamor je trenutno uvrščena tudi Grčija) se izjemoma omogoči vstop v Slovenijo brez karantene osebi, ki prehaja mejo zaradi vključenosti v vzgojo in izobraževanje (10. člen, 1. odstavek, 11. točka Odloka o odrejanju in izvajanju ukrepov za preprečitev širjenja nalezljive bolezni COVID-19 na mejnih prehodih na zunanji meji, na kontrolnih točkah na notranjih mejah in v notranjosti Republike Slovenije), kar izkazuje z ustreznimi dokazili, na primer s potrdilom o vpisu na fakulteto (oziroma visokošolski zavod).

Če oseba uveljavlja izjemo iz 11. točke, predložitev negativnega izvida testa na COVID-19 ni zahtevan (10. člen, 2. odstavek Odloka).

Lep pozdrav,

Sektor za odnose z javnostmi - Policija