Sodelovanje študentov različnih univerz

20.01.2023

V petek, 13. 1. 2023, so študentke in študentje 3. letnikov VSS Navtika in Ladijsko strojništvo v sklopu izbirnega predmeta Ro-Ro in potniške ladje, ob sodelovanju kolegov in kolegic s Fakultete za turistične študije - Turistica, izvedli vajo zapuščanja potniške ladje Laho. V sklopu vaje so študentje FPP demonstrirali organizacijo posadke in potnikov v primeru zapuščanja ladje.

Pomembni elementi postopka zapuščanja ladje so obveščanje posadke in potnikov o nastalem položaju, aktiviranje posadke skladno z »razporedom posadke v primeru izrednih dogodkov«, vodenje in zbiranje potnikov na zbirnih mestih, štetje in pregled potnikov, oblačenje rešilnih jopičev ter, zadnja faza, zapuščanje same ladje. Kolegi in kolegice s Turistice pa so spoznali dinamiko potnikov in znake stiske ljudi v nesreči, kar jim bo v pomoč pri morebitni organizaciji in vodenju potnikov do evakuacijskih mest v primeru nesreč na potniških ladjah.

Laho_vaja1 Laho_vaja2 20230113_102806_HDR 20230113_100053_HDR