ŠIRP - Študentski individualni raziskovalni projekti

30.01.2023

Imaš idejo za raziskovalni projekt? Želiš raziskovati tudi v tujini? Ne odlašaj, prijavi se na ŠIRP!

02_IMG_20221212_104901Z veseljem sporočamo, da je Univerza v Ljubljani objavila razpis za mednarodne Študentske individualne raziskovalne projekte (ŠIRP) s finančno spodbudo za mobilnost za študijsko leto 2022/2023.

Razpis koordinira Univerzitetna služba za mednarodno sodelovanje s pomočjo Univerzitetne službe za študente in alumne.

Na razpis, ki bo odprt do porabe sredstev oziroma najkasneje do 28. 7. 2023, se lahko prijavijo študentke in študentje prve in druge stopnje, ki jih zanima priprava in izvedba individualnega raziskovalnega projekta na eni od članic zveze EUTOPIA. Poleg priprave projekta, ki bo vključeval komponento študentskega raziskovalnega dela z dvema mentorjema oz. mentoricama (pregled, analiza in primerjava literature, pregled metodologij in interdisciplinarnih pristopov, delo na seminarju, diplomski nalogi ali članku itd.), mora projekt nujno vključevati tudi predlog mobilnosti na univerzi gostiteljici (dodana vrednost obiska predlagane univerze, obisk knjižnic in laboratorijev/raziskovalnih skupin ter drugih aktivnosti, ki podpirajo mednarodni študentski projekt). Projekte bomo v celoti financirali iz Razvojnega stebra financiranja. Ena od posebnosti razpisa je možnost financiranja virtualnih mobilnosti, do katere so upravičeni študentke in študenti s posebnim statusom.

Študentke in študentje bodo v prijavni obrazec vnesli osebne podatke (ime, naslov, TRR, fakulteto ipd.) in priložili obrazec (v priponki):

·         načrt projekta in mobilnosti (Project and Mobility Plan), priložijo ob prijavi;

·         zaključno poročilo (Project and Mobility Report), pa oddajo po zaključku projekta.

Obrazca študent/-ka izpolni v angleščini skupaj z mentorjema oz. mentoricama.

Kaj moram narediti?

1.       Natančno preberi razpis.

2.       Poišči mentorico, mentorja na Univerzi v Ljubljani in izbrani tuji univerzi.

3.       Skupaj pripravite vsebino projekta.

4.       Izpolni prijavni obrazec, naloži zahtevane priloge in oddaj prijavo.

5.       Ko dobiš odgovor, podpišeš pogodbo o finančni spodbudi za mobilnost in se lotiš raziskovanja.

sirp sirp2  11_IMG_20221212_114408

Do kdaj in kje se lahko prijavim?

Prijave so odprte od 1. februarja 2023 do porabe sredstev oz. najkasneje do 28. julija 2023. Prijave sprejemamo prek obrazca, do katerega dostopate s svojo UL digitalno identiteto.

Celoten razpis je dostopen tukaj.