10. mednarodna konferenca IMSC v Splitu

17.05.2023

8. in 9. maja 2023 smo se udeležili 10. mednarodne konference IMSC v Splitu, ki jo vsako drugo leto organizira Pomorska fakulteta v Splitu.

Poleg splošnih tematik, ki obravnavajo izzive in razvoj na področju pomorskega inženirstva ter navigacije, so bile letos v ospredju tematike, kot so kibernetska varnost, avtonomna plovila, trajnostnost pristanišč in pomorskega prevoza. Velik poudarek je bil tudi na varovanju morskega okolja, v sklopu te sekcije je bil predstavljen tudi en od dveh člankov, s katerima se je na konferenci predstavila fakulteta.

Dekan, prof. dr. Peter Vidmar je kot častni gost na otvoritvi poudaril pomen razvoja pristanišč z vidika varnosti mest in ljudi, ki živijo skupaj s pristaniščem.

rgzR52ZMUrbanskupinska8oQa_03Q