Mobilnost študentov v okviru programa Erasmus+ v študijskem letu 2024/25

22.12.2023

christian-lue-7dEyTJ7-8os-unsplashUniverzitetna služba UL za mednarodno sodelovanje je objavila razpis za Erasmus+ dolgoročno mobilnost študentov za študij v študijskem letu 2024/25.

Program Erasmus+ študentkam in študentom omogoča, da del rednih študijskih obveznosti opravijo na partnerski instituciji v tujini namesto na FPP. Partnerske institucije so tiste, s katerimi ima FPP podpisan medinstitucionalni sporazum o izmenjavi študentov v določenem študijskem letu.

Cilji mobilnosti so:

- izboljšanje učnih kompetenc,
- povečanje zaposljivosti in možnosti zaposlitve,
- povečanje samoiniciativnosti in podjetništva,
- povečanje samozavesti in samospoštovanja,
- izboljšanje znanja tujih jezikov,
- povečanje medkulturne zavesti,
- aktivnejše sodelovanje v družbi,
- boljše poznavanje EU projektov in EU vrednot, ter
- povečanje motiviranosti za nadaljnje izobraževanje in usposabljanje

Postopek prijave

Spletno prijavnico in motivacijsko pismo v angleškem jeziku je potrebno oddati  v sistemu VIS.

ROK ZA ODDAJO PRIJAV

Rok za oddajo vlog je 8. februar 2023 do 24:00.

Priporočamo, da si že pred izpolnjevanjem prijave pripravite vso potrebno dokumentacijo, da seja ne poteče pred oddajo prijave, saj boste v tem primeru izgubili vnešene informacije in boste morali postopek pričeti od začetka.

Selekcijski postopek

Selekcijski postopek prijavljenih študentov in študentk vključuje rangiranje prijavljenih študentov in študentk glede na seštevek povprečne ocene študija in ocene motivacijskega pisma oddanega ob prijavi. Motivacijska pisna oceni Mednarodna pisarna.

Navodila za izbor

Študenti in študentke se lahko prijavite samo na tiste univerze, na katerih je študijski program vsaj v polovici skladen s študijskim programom semestra/letnika na FPP, v katerem boste na izmenjavi.

Izbirate lahko tudi med partnerskimi univerzami mreže VIU in združenja evropskih univerz EUTOPIA.

Za dodatne informacije se obrnite na Mednarodno pisarno FPP

Fotografija: Christian Lue on Unsplash