DRUGI RAZPIS ZA MLADE RAZISKOVALKE IN RAZISKOVALCE

05.06.2024

Namen razpisa je izbor mladih raziskovalcev, ki bodo začeli z usposabljanjem za pridobitev doktorata znanosti na Univerzi v Ljubljani v letu 2024. Delovno mesto se razpisuje za določen čas, in sicer za čas raziskovalnega usposabljanja delavca na doktorskem študijskem programu, vendar največ za 4 leta, s polnim ali krajšim delovnim časom.

Več info tukaj

UL Fakulteta za pomorstvo in promet

Iščemo mladega raziskovalca/raziskovalko, ki bi se pridružil(a) naši raziskovalni ekipi na področju prometa, prometnih tehnologij in transportne logistike. Izbrani/a kandidat(ka) bo v študijskem letu 2024/2025 vključen(a) na Doktorski program Fakultete za pomorstvo in promet Univerze v Ljubljani ter se usmeril(a) v pridobivanje specializiranega znanja in veščin na tem področju. Raziskovalno delo bo potekalo v okviru programske skupine ARIS “Modeliranje in simulacije v pomorstvu in prometu” (P2-0394), kjer se osredotočamo na analizo in optimizacijo delovanja sodobnih prometnih sistemov. Doktorsko delo bo nadaljevanje in razširitev dosedanjih rezultatov raziskovalne skupine s poudarkom na aktualnih problemih pri modeliranju prometnih sistemov in logistike z vidika trajnostnega razvoja in zelenega prehoda, zlasti v pristaniščih in na terminalih. Kandidat(ka) bo imel(a) priložnost sodelovanja v raziskovalnih projektih, objavljanja znanstvenih člankov v mednarodnih revijah ter aktivno sodelovati na akademskih konferencah in delavnicah. Poleg tega bo sodeloval(a) pri izvajanju ter analizi simulacijskih modelov ter razvoju inovativnih rešitev za izboljšanje prometnih sistemov. Če se prepoznate v opisu ter ste zainteresirani za poglobljen študij prometa ter sodelovanje pri raziskavah na tem področju, vas vabimo, da se prijavite na razpisano delovno mesto. Primerna izobrazba je zaključena druga stopnja prometa, logistike, gradbeništva, strojništva ali druge tehnične smeri. Zahtevano je znanje angleškega jezika.