16. Akademska regata

10.06.2024

V soboto 8. junija 2024 je v Piranskem zalivu potekala že 16. Akademska regata. Vreme se je letos izkazalo z delno oblačnim in toplim popoldnevom, kjer je bilo potrebno potrpežljivo čakati na primerni veter. Kljub temu smo uspeli izpeljati dva plova od predvidenih štirih.

Regate se je udeležilo 18 jadrnic odprtih razredov, ki so se pomerile v šestih razredih in skupnem odprtem razredu.  V skupni razvrstitvi je zmagala jadrnica Adriatic Europa JK Piranski zaliv, druga je bila jadrnica Ridl Aerospace JK Skipper Maribor in tretja jadrnica Daphne YC Portorož.

Uradni podelitvi je sledilo prijetno druženje do poznih večernih ur, kjer smo ob hrani in pijači premlevali trenutke dogajanje na regatnem polju, zgrešene in uspele manevre ter zastavili plane za bodoče jadralne užitke.

Rezultati in Slike: https://www.fpp.uni-lj.si/o-fakulteti/akademski-jadralni-klub-fpp/akademska-regata/

20240608_133515DSC_2580